PCC Greenline®

Ług sodowy PCC Greenline®

Przemysł chemiczny jest powszechnie kojarzony z generowaniem dużych ilości zanieczyszczeń i odpadów, szczególnie w trakcie produkcji „chemii ciężkiej”. Jednakże to właśnie branża chemiczna jest od lat jedną z tych, która inwestuje najwięcej zarówno w rozwój technologii pomagających chronić środowisko jak i w ciągłe unowocześnianie linii produkcyjnych. W obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego Grupa PCC zdecydowała się rozwinąć ofertę chemikaliów, których produkcja będzie bardziej przyjazna środowisku. Rozumiejąc powagę sytuacji zdecydowano się na stworzenie linii produktów PCC Greenline®.

PCC Greenline® to linia produktów stworzona w duchu 12 zasad Zielonej Chemii. Udowadnia ona, że nawet przy procesie produkcji takich produktów jak ług sodowy jest miejsce na innowacje i ochronę środowiska. Istotne jest tutaj ograniczenie wytwarzania szkodliwych produktów ubocznych jak i zużycia energii. Istotne jest także skąd pochodzi energia używana w procesie produkcji. W przypadku produktów GREENLINE™, takich jak ług sodowy, są to odnawialne źródła energii. Nie bez znaczenia jest też wydajność procesu. Grupa PCC korzysta z nowoczesnej technologii pozyskiwania ługu sodowego jaką jest elektroliza membranowa. Im wydajniejszy proces tym mniejsze zużycie energii i liczba produktów ubocznych. Sprawia to, że produkt PCC Greenline® ma dużo mniejszy wpływ na środowisko niż ten wytwarzany innymi metodami.

Ług sodowy to roztwór wodny wodorotlenku sodu - tutaj przeczytasz więcej: https://www.products.pcc.eu/pl/id/243512/lug-sodowy-50-roztwor/. Jest bezbarwny, bezzapachowy, niepalny i silnie żrący. Z tego względu należy zachować szczególną ostrożność przy jego wykorzystywaniu. Jest jednym z podstawowych surowców chemicznych używanych w praktycznie każdej gałęzi przemysłu – od metalurgicznego/hutniczego (otrzymywanie aluminium), przez petrochemiczny (rafinacja ropy naftowej) i kosmetyczny (produkcja twardego mydła, maseczek złuszczających), aż po budowalny (produkcja niektórych plastyfikatorów). Ług Sodowy PCC Greenline® od Grupy PCC będzie idealnym wyborem dla firm ceniących sobie dbałość o środowisko na każdym etapie produkcji swoich wyrobów.

Wybór produktów PCC Greenline® to także wyraz wsparcia dla potrzeby ratowania naszej planety nawet w pozornie odległej od tego dziedzina jaką jest chemia. To także wsparcie producentów w dalszym rozwoju zielonej chemii bardziej przyjaznej środowisku naturalnemu.